Enduro Trails

W weekend postanowiliśmy wspólnie z Grześkiem wybrać się na rekonesans Enduro Trails znajdujące się na Koziej Górze w Bielsku-Białej. Jest to stosunkowo nowe miejsce, które powstało z myślą zjazdów rowerowych. Nie posiadam typowego roweru górskiego, a tylko trekingowy. Nie mniej jednak postanowiłem się tam wybrać na swoim rowerze, gdyż ta myśl chodziła mi po głowie od dłuższego czasu. Pewnego dnia zgadaliśmy się z Grześkiem, padł pomysł i w końcu przyszedł czas jego realizacji. Zaparkowaliśmy samochód na parkingu przy Hotelu na Błoniach. Dalej ruszyliśmy już na rowerach. O mały włos, tuż przed parkingiem, wjechałby w nas niesforny kierowca, ale na szczęście udało się uniknąć stłuczki. Pod górą tą znajduje się wypożyczalnia rowerów, więc spokojnie można przyjechać bez swojego sprzętu. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to wypożyczenie roweru na cały dzień kosztuje 150 zł. Dojazd do tras rowerowych jest moim zdaniem źle opisany. Musieliśmy pytać się obsługi wypożyczalni, jak dojechać do pierwszej trasy. Po dojechaniu do niej (trasa Stefanka – zielona), zjechaliśmy nią 3 razy. Jest to trasa prosta. bez żadnych przeszkód i ciasnych zakrętów. Bardzo fajna, jednakże ma jedną poważną wadę – jest zbyt krótka. Posiada niespełna 1 km. Przydałaby się znacznie dłuższa taka rekreacyjna droga. Przypadła mi bardzo do gustu.

Kolejną trasą jaką wybraliśmy był Twister (niebieska), który ma niespełna 4,5 km długości. Zjazd nią przecina również inne drogi, w tym szlaki piesze, stąd trzeba na niej uważać. Tutaj już można rozpędzić się do całkiem dobrej prędkości, nachylenie jest już większe i na całej jej długości znajduje się całkiem dość sporo ciasnych zakrętów. Moja prędkość jaką tutaj maksymalnie zjeżdżałem to bodajże 35 km. Na więcej się nie odważyłem. Na tej trasie straciłem jedną szprychę w kole ;-). Wadą całego tego parku jest z pewnością to, że aby zjechać tymi trasami, trzeba się najpierw do nich dostać a raczej wdrapać z rowerem :D. Nie ukrywam, że było to dla nas męczące, dlatego z Twistera skorzystaliśmy tylko dwa razy. Odwiedziliśmy w międzyczasie schronisko, w którym skusiliśmy się na piwko ;-).

Spędziliśmy na tej górze sporo czasu i bawiliśmy się świetnie. Po tym wypadzie mam do wymiany klocki hamulcowe w rowerze ;-). Było fajnie i polecam każdemu, kto chce pojeździć na innych niż zwykle trasach. Pamiętajcie jednak, że kask jest tam obowiązkowy. W parku tym już się zdarzył wypadek śmiertelny. Życzę wszystkim miłej i bezpiecznej zabawy.

 

Cena: brak opłat

strona internetowa: http://endurotrails.pl/sciezki-bielsko/

Ścieżki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *